Nowe mieszkanie to początek czegoś zupełnie innego, całkiem nowego etapu w życiu. To właśnie tutaj wszystko możemy urządzić po swojemu tak, aby czuć się dobrze i komfortowo. W nowym mieszkaniu sami możemy zaplanować co gdzie się znajdzie, jaka będzie konfiguracja pomieszczeń, jakie będą wykończenia, meble, dodatki. Z jednej strony to świetna możliwość, aby wyrazić siebie i otoczyć się tymi rzeczami, które najbardziej się nam podobają. Z drugiej strony ryzyko – czy uda się wszystko dobrze dopasować, czy będzie to funkcjonalne i praktyczne, czy nie będzie tego za mało albo też za dużo. Jednocześnie, można stworzyć coś naprawdę interesującego, ale można też sporo zepsuć zarazem.

Sprawdź: Projektowanie wnętrz Kraków – mKosiorowska

Dlaczego warto zatrudnić projektanta?

Wbrew pozorom nie jest to obecnie nic nadzwyczajnego i wiele inwestorów decyduje się na skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz. Dzieje się tak z wielu powodów – może to być brak czasu, ale też obawa o to, czy jeśli samodzielnie zabierzemy się do pracy to czy efekt będzie taki, jaki chcielibyśmy uzyskać. Zatrudnienie projektanta wnętrz ma wiele zalet:

– Taka osoba za pewne ma już za sobą sporo realizacji, a więc posiada doświadczenie i możemy podejrzeć, w jaki sposób aranżuje przestrzeń oraz ocenić, czy nam to odpowiada.

– Projektant wnętrz umiejętnie poradzi sobie z najtrudniejszymi do zaaranżowania pomieszczeniami – z kuchnią i łazienką, a także ze wszystkimi tymi wnętrzami, które z jakichś powodów są nieustawne, słabo doświetlone, niestandardowo małe lub też duże.

– Projektant dobrze orientuje się w produktach, jakie obecnie dostępne są na rynku. Będzie wiedział gdzie szukać dodatków, które będą utrzymane w odpowiednim stylu, a za pewne w wielu kwestiach będzie też mógł nas pozytywnie zaskoczyć.

– Projektant znając nasze potrzeby wykreuje takie wnętrza, jakich oczekujemy. Ważne, aby skupić się na tym, w jaki sposób dane wnętrze będzie użytkowane i dostosować je do domowników. Tak naprawdę bardzo rzadko spotyka się wnętrza typowo katalogowe, bo mają one charakter mocno bezosobowy.

Projektowanie wnętrz – zalety
Oceń ten post