Craftpoint – sklep kaletniczy, który jak nikt inny zna się na rzeczy. Jest to spowodowane tym, że został stworzony z pasji i dla pasji; jego twórcy również uwielbiają wymyślać i projektować rzeczy z działu galanterii skórzanej. Craftpoint wie, jak ważne są odpowiedniej jakości materiały i narzędzia – tylko z ich pomocą można stworzyć bardzo dobre dzieła, które usatysfakcjonują kaletnika jak i osobę, która je zamówiła. Jednym z takich niezbędnych narzędzi, których używanie przynosi wiele korzyści jest Groover. Jest to narzędzie zaliczone do kategorii szycia skóry – znacznie wspomaga ten proces sprawiając, że staje się nie tylko przyjemniejszy, ale także bardziej efektywny.

 

Sprawdź: groover – CraftPoint

Groover z reuglacją szerokości ostrza

Narzędzie to zostało stworzone z myślą o perfekcyjnym szyciu. W wyrobach skórnych liczy się jakość i wytrzymałość – a do zapewnienia tych cech konieczne są dobre i mocne szwy. Proces ich aplikacji odgrywa kluczową role w trwałości produktu. Aby go uwydatnić stosuje się groover, który służy do wycięcia równego rowka pod szew na powierzchni skóry bydlęcej. Dzięki temu szwy, mogą bardzo łagodnie wchodzić pomiędzy skórę ograniczając ryzyko obtarć, które mogą zmniejszyć trwałość wprowadzonych nici. Taka pomoc w procesie tworzenia szwów sprawi, że sam proces będzie przyjemniejszy dla kaletnika – gładko przechodzące nici są o wiele wygodniejsze niż te, które hamują się między dziurkami. Oszczędza to także czas gdyż w takiej sytuacji trzeba ręcznie i delikatnie przeciągać je od oczka do oczka. Poprzez użycie Groovera szwy uzyskają bardziej estetyczny wygląd, który będzie bardziej imponujący.

 

Groover ma możliwość do regulacji szerokości ostrza stając się bardzo uniwersalnym narzędziem mogącym być dopasowanym do różnych projektów oraz różnych grubości skóry – to bezapelacyjna zaleta. Całość zamyka pięknie stworzona drewniana rączka zapewniająca stabilizację podczas pracy. Dobrze leży w dłoni i nie wypada.

 

Podsumowanie

Craftpoint to sklep, który ma pewność co do jakości swoich produktów. Są one dosłownie sprawdzane na własnej skórze – zaufanie to podstawa!