Spokój i bezpieczeństwo na drodze to wartości niezwykle cenione. Jednak często trudno jest mieć co do nich pewność. Nigdy nie można odpowiadać za innych kierowców i ich niebezpieczne manewry czy też za ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne. Przymrozki, oszklone drogi, deszcz i śnieg oraz mgły zmniejszające widoczność… Prowadząc duże samochody ciężarowe i przemierzając tak długie trasy często przejeżdża się z jednych miejsc do drugich. Trzeba być gotowym na wszystko. Jednak nie zawsze każdy detal zależy od kierowcy i coś może pójść nie tak. Stłuczki i wypadki chodzą po ludziach, dlatego powinno się przed nimi chronić zaopatrując swoje samochody w ubezpieczenie.

 

Ubezpieczenie – nakaz czy udogodnienie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i należy o nim pamiętać. Dotrzymanie terminów jest niezwykle istotne i w przypadku kontroli brak aktywnego ubezpieczenia może wiązać się z ogromnymi kosztami. Przedsiębiorca, który posiada dużą flotę samochodów ciężarowych za brak kilku ważnych ubezpieczeń może zapłacić krocie. Wraz z dłuższą absencją od aktualnego ubezpieczenia kary rosną. Warto jest pamiętać o ubezpieczeniu każdego samochodu i powtarzać je w wyznaczonym do tego terminie. Aby posiadać wszystko w jednym miejscu poleca się zainstalowanie nowoczesnej telematyki, która będzie przypominać o nadchodzących terminach ubezpieczeń.

 

Posiadając własną flotę samochodów dostawczych i ciężarowych warto jest wszystkie skierować do jednego ubezpieczyciela. Wtedy można uzyskać najlepszą ofertę z możliwych wychodząc na tym najbardziej korzystnie. Mimo wszystko ubezpieczenie jednego samochodu może różnić się ceną od drugiego samochodu. Nie powinno to dziwić – różne przebiegi, wiek samochodu, przeznaczenie czy też sposób użytkowania wnoszą bardzo wiele.

 

Aby się ,,nie przejechać” i wybrać najlepszego ubezpieczyciela należy zrobić dobre poszukiwania firm, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku, doświadczenie i idące za nim zaufanie. Przykładem takiej firmy jest GRUPADBK, która jak żadna inna firma zna dokładne potrzeby każdego przedsiębiorcy kierującego swoją własna flotą. Sami posiadają firmy przewozowe dzięki, którym są w stanie najbardziej kompleksowo, wręcz od podszewki zrozumieć potrzeby swoich klientów.

Zobacz: Ubezpieczenia komunikacyjne Grupa DBK

Podsumowanie

Ubezpieczenie to nie tylko przykry obowiązek i nakaz, ale również bezpieczeństwo. Każdy kierowca może mieć gorszy dzień i spowodować mniej lub bardziej groźną stłuczkę. Nawet mimo przykładania wysokiego poziomu uwagi coś może pójść nie tak. Ubezpieczenie rozwiąże ten problem.