Mała, duża, ustawna czy też o niestandardowym kształcie – często nie mamy wpływu na to, jaką wielkość i jaki kształt ma nasza łazienka. Niezależnie od tego i tak możemy sprawić, że będzie ona wygodna i że znajdzie się w niej miejsce na przechowywanie chociażby tak prozaicznych rzeczy jak kosmetyki czy ręczniki. Na jakie dodatki postawić, aby to miejsce zyskało na funkcjonalności?

Wszystko na wierzchu czy wszystko pochowane?

Jeśli wszystkie kosmetyki, waciki, mydła i mydełka porozstawiamy po prysznicu i wannie to wszystko razem sprawi, że pomieszczenie będzie zagracone, a bałagan będzie odciągał uwagę od armatury, wykończenia, nowoczesnych lamp. Dlatego też praktycznymi gadżetami, ale też takimi, które dodają łazience klimatu są różnego rodzaju kosze do przechowywania – plastikowe, plecione, wiklinowe, szydełkowane – każde, jakie się na spodobają, ale co najważniejsze to to, aby tworzyły spójną całość. Dlatego też najlepiej od razu postawić na jeden rodzaj koszy i zachować w tym temacie konsekwencje. Cały bałagan można sprytnie schować, a przy tym lepiej zorganizować przestrzeń nawet w niewielkiej łazience.

Standardowe akcesoria łazienkowe

Typowymi akcesoriami łazienkowymi jest oczywiście dozownik na mydło, tradycyjna mydelniczka, pojemnik na szczoteczki i tym podobne. Warto się w takie dodatki zaopatrzyć, ponieważ są potrzebne, ale i bardzo dekorują łazienkę. Dobrze jest od razu zakupić wszystkie te elementy w komplecie. Dodatkowymi akcesoriami, które są niezbędne są oczywiście różne haczyki, kosze metalowe wiszące, stojak na papier toaletowy czy też na ręczniki – to wszystko jest potrzebne w każdej łazience i podnosi jej funkcjonalność. Niezbędnym akcesorium w każdej łazience jest też tak zwany brudnik, czyli kosz na pranie. Pomimo, że chowamy do niego rzeczy do uprania – taki kosz naprawdę może stanowić ozdobę łazienki i nie trzeba się go wstydzić, na przykład jeśli jest pięknym modelem wyplatanym z wikliny. Dla minimalistów jest też alternatywne rozwiązanie – w słupkach meblowych dedykowanych do przechowywania ręczników można zainstalować kosz na pranie, który schowany nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Praktyczne dodatki do łazienki
Oceń ten post