Nowe mieszkanie to początek czegoś zupełnie innego, całkiem nowego etapu w życiu. To właśnie tutaj wszystko możemy urządzić po swojemu tak, aby czuć się dobrze i komfortowo. W nowym mieszkaniu sami możemy zaplanować co gdzie się znajdzie, jaka będzie konfiguracja pomieszczeń, jakie będą wykończenia, meble, dodatki. Z jednej strony to świetna możliwość, aby wyrazić siebie i otoczyć się tymi rzeczami, które najbardziej się nam podobają. Z drugiej strony ryzyko – czy uda się wszystko dobrze dopasować, czy będzie to funkcjonalne i praktyczne, czy nie będzie tego za mało albo też za dużo. Jednocześnie, można stworzyć coś naprawdę interesującego, ale można też sporo zepsuć zarazem.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta?

Wbrew pozorom nie jest to obecnie nic nadzwyczajnego i wiele inwestorów decyduje się na skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz. Dzieje się tak z wielu powodów – może to być brak czasu, ale też obawa o to, czy jeśli samodzielnie zabierzemy się do pracy to czy efekt będzie taki, jaki chcielibyśmy uzyskać. Zatrudnienie projektanta wnętrz ma wiele zalet:

– Taka osoba za pewne ma już za sobą sporo realizacji, a więc posiada doświadczenie i możemy podejrzeć, w jaki sposób aranżuje przestrzeń oraz ocenić, czy nam to odpowiada.

– Projektant wnętrz umiejętnie poradzi sobie z najtrudniejszymi do zaaranżowania pomieszczeniami – z kuchnią i łazienką, a także ze wszystkimi tymi wnętrzami, które z jakichś powodów są nieustawne, słabo doświetlone, niestandardowo małe lub też duże.

– Projektant dobrze orientuje się w produktach, jakie obecnie dostępne są na rynku. Będzie wiedział gdzie szukać dodatków, które będą utrzymane w odpowiednim stylu, a za pewne w wielu kwestiach będzie też mógł nas pozytywnie zaskoczyć.

– Projektant znając nasze potrzeby wykreuje takie wnętrza, jakich oczekujemy. Ważne, aby skupić się na tym, w jaki sposób dane wnętrze będzie użytkowane i dostosować je do domowników. Tak naprawdę bardzo rzadko spotyka się wnętrza typowo katalogowe, bo mają one charakter mocno bezosobowy.

Projektowanie wnętrz – zalety
Oceń ten post