Styl skandynawski jest obecnie jednym z popularniejszych sposobów na wykończenie wnętrza. Najczęściej jednak okazuje się, że wprowadzając go w naszych mieszkaniach zmieniamy go tak, aby dostosować wnętrze do naszych potrzeb, co jest jak najbardziej pożądane. Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w przypadku aranżacji pokoju dziennego. O czym wobec tego powinniśmy pamiętać?

Dużo światła, dużo przestrzeni

To właśnie światło odgrywa tak kluczową rolę w przypadku stylu skandynawskiego. W myśl tego stylu powstają bardzo jasne pomieszczenia o stonowanej kolorystyce. Bardzo często w takich wnętrzach dominuje kolor biały, który jest też jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań. Jeśli chodzi o wykończenie podłogi to również warto postawić na drewno o jasnym wybarwieniu, podobnie z resztą jak w przypadku mebli, które będą stanowiły wyposażenie wnętrza.

To, co wyróżnia styl skandynawski to także prostota. Jeśli więc meble to najczęściej te z prostymi frontami. Ta sama zasada dotyczy także oświetlenia oraz dodatków.

Żeby było naprawdę miło i przytulnie

Pomimo dużej ilości bieli i innych jasnych kolorów, wnętrza skandynawskie są przytulne i to bardzo. Taki efekt można uzyskać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wprowadzenie naturalnego drewna o ciepłym odcieniu do wnętrza. Kolejnym sposobem jest odpowiedni dobór tekstyliów – a więc miękkie koce, poduszki, zasłony oraz różnego rodzaju dodatki, które ożywią przestrzeń. Biel i jasne wykończenie jest idealnym tłem dla wszystkich innych elementów, które będziemy chcieli w takim wnętrzu umieścić. Wśród dodatków nie może zabraknąć oczywiście świec, które dodatkowo tworzą niesamowitą atmosferę. Kolejnym sposobem na to, aby ocieplić wizerunek wnętrza jest wprowadzenie do niego rozmaitych roślin. Dzięki nim wnętrze wygląda świeżo i zapraszająco. Warto też pamiętać o funkcjonalności takiego pokoju dziennego – powinno się tutaj znaleźć wszystko, co nam potrzebne do życia, może to być stół jadalniany, wygodna kanapa i fotele, biblioteczka, a nawet sekretarzyk z miejscem do pracy.