To właśnie dzięki odpowiednim dodatkom i dekoracjom wnętrze domu staje się przytulne, oryginalne i po prostu piękne. Dodatki i dekoracje personalizują przestrzeń i mówią trochę więcej o nas samych i o naszych upodobaniach. Oczywiście, jak ze wszystkim także i w przypadku dodatków trzeba zachować umiar, aby całość nie sprawiała wrażenia bałaganu. Na jakie dodatki postawić, aby ożywić całą aranżację wnętrza?

Wszystko co miękkie i przyjemne

Jeśli w naszym wnętrzu stoi fotel, kanapa lub łóżko, oczywiście nie powinno tam zabraknąć miękkich koców oraz poduszek. Takie dodatki mogą być często zmieniane, możemy też w prosty sposób pobawić się kolorami oraz fakturami, na przykład wprowadzając poduszki w różnych kształtach i kolorach, ale bez żadnych wzorków albo też postawić na poduchy z nadrukami. Takie dodatki sprawiają, że wnętrze wygląda przytulniej i przystępniej, a docenimy to w szczególności w chłodniejsze pory roku, kiedy przyjemnie jest się przytulić do czegoś miękkiego.

Szkło oraz świece

W roli dodatków doskonale sprawdzają się różnego rodzaju lampiony, latarenki oraz świeczniki, a także kominki zapachowe oraz świece same w sobie. Nie tylko mogą wyglądać bardzo kolorowo, ale i wprowadzają do wnętrza odrobinę przytulności oraz piękny zapach. Obok świec doskonałymi dekoracjami są wszelkie wyroby ze szkła i ceramiki. To mogą być szklane, przezroczyste bomboniery i słoje, wazony z kolorowego, barwionego szkła, które wyglądają naprawdę bajkowo, ale i różnego rodzaju dzbany, filiżanki i talerze, które dodatkowo mają swoją funkcję użytkową.

Donice i doniczki

Wykonane z gliny, ceramiczne, porcelanowe, szklane, a nawet plastikowe. Jeśli tylko chcemy mieć w domu rośliny – donice nie tylko są konieczne, ale i mogą stanowić wspaniałą dekorację pomieszczenia. Dodatkowo, rośliny wraz z donicami znacznie ocieplają wnętrze i sprawiają, że wszystko wygląda bardziej naturalnie. Wybierając donice możemy postawić na stonowane kolory, ale jeśli chcemy daną przestrzeń ożywić – do naszej dyspozycji są nawet bardzo energetyczne i rzucające się w oczy propozycje.

Stylowe dodatki do mieszkania
Oceń ten post