Wielu ludzi wybiera aktywny tryb życia. Należy wskazać, iż regularne ćwiczenia nie tylko poprawiają samopoczucie, ale kształtują również sylwetkę i zwiększają wydolność organizmu. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż uprawianie sportu wymaga zapewnienia organizmowi optymalnych dawek mikroelementów oraz innych substancji, które niezbędne są w trakcie ciężkich treningów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzono specjalistyczne suplementy dla sportowców, które pozwalają na wzbogacenie diety o niezbędne składniki pokarmowe.

Odżywcza moc kofeiny

Przy wykonywaniu każdego rodzaju aktywności sportowej kluczowym mikroelementem jest kofeina. Składnik ten odpowiedzialny jest za skupienie oraz poprawę funkcji mięśni. Osoba, która przyjmuje optymalne dawki kofeiny, jest żwawa, energiczna i łatwiej jest jej biegać bądź wykonywać ćwiczenia siłowe. Duże znaczenie ma fakt, iż można ją dostarczyć organizmowi, wypijając kawę, herbatę bądź napój energetyczny. Należy mieć jednak na uwadze, iż suplementacja kofeiny w takiej formie może okazać się niewystarczająca. Dlatego zdecydowanie warto sięgnąć po kapsułki, żele oraz napoje, które zawierają tą substancję w dobrze przyswajalnej formie.

Koncentracja w trakcie ćwiczeń to nie jedyny profit, który można osiągnąć dzięki zażywaniu kofeiny. Związek ten pozytywnie wpływa na uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ponadto kofeina przyspiesza regenerację organizmu i sprawia, że zakwasy oraz inne dolegliwości związane z przeciążeniem ciała są mniej odczuwalne.

Suplementy wysokobiałkowe

W procesie budowania masy mięśniowej niezbędne są także proteiny. Bogatym źródłem białka są pokarmy zwierzęce, jednakże zdecydowanie warto zapewnić sobie w tym zakresie optymalną suplementację. Na rynku dostępne są liczne produkty, które zawierają proteiny w najczystszej postaci. Najpopularniejszym i zarazem jednym z najbardziej skutecznych preparatów w tej kategorii jest kreatyna. Możliwy jest jej zakup w formie monohydratu, który można rozpuścić w wodzie lub innym napoju, jak również inne produkty gotowe do spożycia.

Zobacz także: Odżywka białkowa – WXN Labs