Współczesna technologia stwarza nieograniczone możliwości nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale także dla małych rodzinnych firm, działalności jednoosobowej czy gospodarstw domowych.

 

Czy światłowód to gwarancja szybkiego i bezproblemowego dostępu do internetu?

Internet światłowodowy to gwarancja szybkiego i stabilnego dostępu do globalnej sieci. Jednak, aby światłowód spełniał swoją rolę należy zastosować moduły światłowodowe, moduły SFP czy dedykowane wkładki SFP+. Każdy z tych elementów musi być dobrany do odpowiedniego łącza i realizowanego zakresu usług.

 

Możliwości i ograniczenia komponentów światłowodowych.

Moduły światłowodowe oraz zastosowane moduły SFP lub wkładki SFP+ należy dobrać odpowiednio do możliwości oraz usług, jakie będą świadczone za pomocą światłowodów. Moduły światłowodowe wykorzystują standardy i protokoły TCP/IP. Zastosowany może być światłowód wielomodowy o długości sięgającej do 550 metrów, a prędkość, które są wstanie wygenerować sięga 1000 Mb/s. Jest to prędkość która w obecnie zgłaszanych potrzeb przez przedsiębiorców, gospodarstwa domowe jest wystarczająca sprawiając, że prowadzenie działalności z wykorzystaniem dostępu do globalnej sieci jest przyjemne i bezproblemowe.

 

Niezbędnym elementem infrastruktury światłowodowej są moduły SFP oraz wkładki SFP+. Znakomitym rozwiązaniem i oszczędnością przy montażu są wkładki SFP+ które wspierają transmisję do 16Gb/s, z możliwością przesyłu sygnału do 20 km. Wbudowany interfejs diagnostyczny pomoże w optymalizacji łącza światłowodowego i wyłapać wszelkie perturbacje w sygnale światłowodowym. Dużą zaletą wkładki SFP+ jest to, że moduł jest kompatybilny z większością urządzeń, które posiadają porty SFP, gdzie można zastosować tradycyjne moduły SFP.

Obecne moduły światłowodowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie produktowej, które można spokojnie dopasować do wymagań stawianych przez klientów, a także możliwości technicznych przy montażu światłowodu, szczególnie w aglomeracjach miejskich, gdzie jest duża urbanizacja i gęstość zabudowy.