Istnieje wprost niezliczona ilość metod na pozbywanie się zbędnego owłosienia. Niektóre są skuteczniejsze, inne trochę mniej, jednakże większość z nich zawsze doprowadza do wystąpienia pewnych skutków ubocznych i to jest ich podstawowy minus. Depilacja laserowa jest jednak czymś zupełnie innym od golenia zwykłą maszynką bądź woskiem. Jej działanie opiera się na fototermolizie.

Zobacz: Depilacja.pl

Fototermoliza to specjalne zjawisko, które polega na trwałym niszczeniu wybranych cząstek poprzez oddziaływanie na nie wiązkami światła. Emituje je właśnie laser. Wiązki światła przenikają przez zewnętrzną barierę skóry, docierają do samych mieszków włosowych i zostają pochłonięte przez ich naturalny barwnik, czyli melaninę. Poprzez wytworzenie sporej ilości ciepła można trwale zlikwidować dosłownie wszystkie cebulki włosów, występujące tuż pod skórą. Brzmi to wszystko dość skomplikowanie, dla niektórych pewnie nawet przerażająco, ale jednak – co trzeba zaznaczyć – światło emitowane przez laser jest w stu procentach bezpieczne dla skóry, ponieważ nie dopuszcza się do tego, by przeniknęło ono do jej głębszych warstw i jakkolwiek ją tam uszkodziło. Laser działa więc jedynie powierzchniowo. Usuwa tyko to, co rzeczywiście ma usunąć. Parametry urządzenia zawsze zresztą są dobierane na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem oraz analizy stanu jego skóry i włosów. Zawsze wyznacza się je w taki sposób, by przy jak najmniejszej ilości światła móc usunąć owłosienie z wybranej partii skóry. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym. To na pewno można jej przyznać.

 

Dawniej niechętnie korzystano z depilacji laserowej, gdyż była ona w Polsce dość drogim zabiegiem. Dziś natomiast ta jej cena przestała być już aż tak istotna, a mimo tego wciąż niewiele osób decyduje się na taką formę usuwania owłosienia. Dlaczego? Niechęć wynika głównie ze strachu przez bólem. A ten może być jednak minimalny, a wręcz zerowy. Nowoczesne lasery wykazują się bowiem dodatkowymi funkcjami chłodzącymi, które przynoszą skórze wyraźną ulgę już podczas zabiegu.