Nie tylko dobrej jakości skrojona skóra bydlęca jest niezwykle ważna w pracy każdego kaletnika.. Liczą się także narzędzia dzięki, którym będzie można dobrze połączyć kawałki wybranej skóry i dokończyć tworzenie swojego dzieła. Jednymi z potrzebnych i zarazem popularnych narzędzi kaletniczych są wybijaki do skóry. Ich zadanie polega na stworzeniu odpowiedniej wielkości oraz ilości dziur/otworów na danych miejscach powierzchni skóry. Ich rozmiary nie są pokaźne, lecz kształtami różnią się od siebie – w zależności od wybijaka można stworzyć różne konfiguracje otworów i ,,bawić się” tworząc artystyczne i funkcjonalne otwory. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i praktycznie każda osoba, która ma styczność ze skórą może potrzebować w swoim asortymencie wybijaka do skóry(nie tylko kaletnik). Są one dostępne w różnych średnicach na sklepie internetowym Craftpoint.

 

Zobacz również: wybijaki do skóry – CraftPoint

Działanie wybijaków do skóry

Działanie wybijaka przypomina działanie dziurkacza – wybijak ustawia się w miejscu na skórze, w którym pragnie się wykonać dziurę i dodaje nacisk. Za pomocą specjalnego młotka wybija się odpowiednią dziurę – stąd właśnie wzięła się nazwa tego akcesorium.  Aby dobrze wykonać dziurki, przez które przeprowadza się szwy należy je wcześnie bardzo dobrze zaplanować używając na przykład ołówka, który w równych odstępach nakreśli dziurki. Wszystko powinno wykonywać się bardzo precyzyjnie i spokojnie aby nie zniszczyć skóry bądź nie wybić dziury w złym miejscu – pośpiech w kaletnictwie jest bardzo złym doradcą. Z początku ten proces może wydawać się dość trudny, jednak wszystko przychodzi z czasem – kilka/kilkanaście prób i z pewnością wybijanie nie będzie już tylko przymusowym obowiązkiem lecz wręcz dobrą zabawą.

 

Podsumowanie

Wybijaki to narzędzia, które powinny być stworzone z solidnych materiałów. Tylko wtedy wybiją odpowiednia dziurkę i nie złamią się pod naciskiem młotka. Właśnie takie wybijaki do skóry można znaleźć w sklepie internetowym Craftpoint.