Toner zamienny Samsung jest bardzo popularnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają drukarki tego koreańskiego producenta. Rozsławiony jest na cały świat, dlatego jego urządzenia można znaleźć praktycznie wszędzie. Niestety oryginalne tonery to dobro, na które nie wszystkich stać – zwłaszcza kiedy bardzo często korzysta się z drukarki. Toner trzeba wymieniać cyklicznie co powoduje spore koszty. Tańszy toner zamienny Samsung może być rozwiązaniem tego problemy.

 

Zalety i wady kupna tonera zamiennego

Toner zamienny może być bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chce się zaoszczędzić na cenie wydruków. Jednak z reguły dobrze sprawdza się na użytek domowy. Zazwyczaj domowe drukarki nie są najnowocześniejszymi maszynami gigantami – co zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia. Niestety za tańszą ceną idzie jakość wykonania – tonery zamienne są zbudowane z gorszych jakościowo materiałów, które niekiedy mają tendencje do uszkodzenia swojej struktury i wylania wnętrza tonera do drukarki. Ta substancja jest na tyle lepka i niebezpieczna dla drukarki, że potrafi uszkodzić ją na dobre! O ile domowe, małe drukarki to wydatek rzędu kilkuset złotych tak przy firmowych drukarkach jest to kwota o wiele większa – między innymi dlatego tam wybierane są tonery oryginalne. Awaria oryginalnego tonera sprawia możliwość oddania drukarki na gwarancje i uzyskanie zwrotu kosztów. Przy użyciu tonera zamiennego Samsung niestety nie będzie można zwrócić drukarki na gwarancję.

Sprawdź: Tonery zamienne Samsung

Niestety cierpi również jakość wydruku – toner zamienny Samsung, nawet ten kupiony z wyższej półki dalej jest tonerem zamiennym. Oznacza to gorszą jakość wydruku niż toner oryginalny. Z jednej strony osobom będącym mniejszymi perfekcjonistami w żadnym calu to nie przeszkadza. Ale jednak podczas druków firmowych warto mieć się na baczności – niektórzy zwracają na to bardzo dużą uwagę, a tak wydrukowana umowa/faktura może świadczyć o niedbalstwie firmy. Chyba nikt nie chciałby dopuścić do takiej sytuacji..

 

Wydajność również ma znaczenie. Lepsze tonery zamienne Samsung prezentują już bardzo przyzwoite wartości wydajności prezentowane w wydrukowaniu danej liczby kartek. Im większa ich ilość podana przez producenta, tym świadczy to o większej wydajności tonera, który bardziej opłaca się kupić. Zwłaszcza gdy weźmie się jeszcze pod uwagę koszty wysyłki czy częstą jego wymiane.

 

Podsumowanie

Toner zamienny Samsung jest bardzo dobrym wyjściem w przypadku chęci drukowania domowych dokumentów do których nie przywiązuje się ogromnej wagi. Jeżeli jednak wymaga się od wydruku perfekcji w każdym calu i jak najdłuższej żywotności tonera z reguły sięga się po droższe, oryginalne modele.